Carina - Piast 2-5. Awans do ćwierćfinału

07
gru

W czwartkowym spotkaniu 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski Piast Gliwice wygrał z Cariną Gubin 5-2 (2-0) i awansował do ćwierćfinału rozgrywek.

Spotkanie w skrócie:

- Pierwsza część gry należała do podopiecznych Aleksandara Vukovicia, którzy grali pewniej i kontrolowali przebieg wydarzeń. Przewaga Niebiesko-Czerwonych poskutkowała dwoma golami Grzegorza Tomasiewicza i Patryka Dziczka. Po przerwie do głosu doszli miejscowy, którzy zagrali agresywniej i doprowadzili do wyrównania za sprawą dwóch trafień Denisa Makuszewskiego. Piast został podrażniony i w końcówce odpowiedział jeszcze trzema bramkami.

Najważniejsze akcje:
5': Damian Kądzior uderzył z powietrza, ale trafił w słupek. Było bardzo blisko.
7': Kontra gospodarzy, ale Frantisek Plach zdołał wybić piłkę po strzale zza pola karnego.
19': Grzegorz Tomasiewicz dobrze zamknął dośrodkowanie i z bliskiej odległości wbił piłkę do siatki - 0-1!
27': Dobre dośrodkowanie Damiana Kądziora do Patryka Dziczka, który głową pokonał bramkarza gospodarzy i podwyższył prowadzenie Piasta - 0-2!

50': Denis Matuszewski znalazł się niepilnowany w polu karnym i dopadł do piłki, a następnie umieścił ją w siatce obok Frantiska Placha - 1-2.
58': Kolejna szybka akcja miejscowych. Denis Matuszewski doszedł do sytacji sam na sam, ale przegrał ten pojedynek z Frantiskiem Plachem.
64': Denis Matuszewski wykończył dośrodkowanie z prawej strony boiska i doprowadził do wyrównania - 2-2.
83': Kolejne dobre dośrodkowanie Miłosza Szczepańskiego. Pomocnik Piasta dograł na głowę Michaela Ameyawa, a ten umieścił piłkę w siatce - 2-3!
87': Ariel Mosór najwyżej wyskoczył w polu karnym miejscxowych i podwyższył prowadzenie Niebiesko-Czerwonych - 2-4!
90+4': Michał Chrapek pewnie trafił z rzutu karnego i ustalił wynik rywalizacji. Jedenastka podyktowana została po faulu na Michaelu Ameyawie - 2-5!