Piast Gliwice - MKS Kluczbork 4:2

08
gru
Piast Gliwice, w drugiej grze kontrolnej, nie dał szans drużynie z Kluczborka, wygrywając 4:2. Spotkanie praktycznie od pierwszych minut przebiegało pod dyktando gospodarzy. Rywale dopiero po zdobyciu kontaktowego gola rzucili się do wzmożonych ataków, ale te nie przynosiły większych efektów. W szeregach gliwickiej jedenastki pojawiło się kilka nowych twarzy, ale od sztabu szkoleniowego zależy, czy otrzymają kolejną szansę.

Pierwszy gol dla "Piastunek" padł w 26. minucie. Bardzo dokładnym zagraniem w pole karne popisał się Bzdęga, piłka spadła wprost na głowę Nalepy, któremu nie pozostało nic innego jak umieścić ją w siatce. W 34. minucie Nalepa zrewanżował się Bzdędze za asystę. Po dośrodkowaiu z prawej strony, młody napastnik Piasta odegrał głową do dobrze ustawionego byłego gracza KSZO i ten ze spokojem pokonał Abramowicza. 36 minuta przynosi bramkę dla ekipy z Kluczborka. Krzycki fauluje na 8. metrze Rybaka, sędzia bez wahania podyktował rzut karny. "Jedenastkę" pewnie wykorzystuje Wodniok.

W drugiej części gry, tempo spotkania wzrosło. Obie drużyny skupiły się na poczynaniach ofensywnych, co uatrakcyjniło dzisiejszy sparing. W 64. minucie Nalepa próbował minąć dwóch defensorów gości, ci jednak zachowali czujność i wybili mu piłkę. Dopadł do niej Hałgas i huknął nie do obrony obok prawego słupka. Gliwiczanie nie rezygnowali z ataków i swoją przewagę udokumentowali czwartą bramkową zdobyczą. Autorem ostatniego gola dla Piasta był Rafał Pietrzak. Zawodnik wypożyczony z Górnika Zabrze oddał dobre uderzenie zza "szesnastki" Golkiper gości niefortunnie sparował piłkę i ta wpadła do bramki. W 85. minucie wynik spotkania ustalił Adam Deja, który z 12. metra posłał potężną bombę z woleja i Szmatuła po raz drugi musiał skapitulować.

Składy:

Piast Gliwice: (I polowa) Jakub Szmatula - 9. Wojciech Lisowski, 15. Lukasz Krzycki, 16. Zawodnik  testowany 1 , 5 Mateusz Bodzioch - 19. Patryk Nalepa, 10. Zawodnik testowany 2, 20. Mateusz Rabiej, 13. Martin Minarcik - 14. Zawodnik testowany 3, 7. Tomasz Bzdega (21. Radoslaw Murawski '43)

(II polowa) Jakub Szmatula - 4. Zawodnik testowany 4, 9. Wojciech Lisowski, 17. Zawodnik testowany 5, 5. Mateusz Bodzioch - 6. Zawodnik testowany 6, 18. Zawodnik testowany 7, 21. Radoslaw Murawski, 2. Rafal Pietrzak -11. Krzysztof Halgas, 19. Patryk Nalepa (8. Zawodnik testowany 8 '70)

MKS Kluczbork:  (I polowa) 22. Jakub Abramowicz - 6. Dawid Szwarga, 25. Arkadiusz Lalko, 19. Wojciech Hober, 16. Daniel Wrzesinski, 20. Arkadiusz Rys, 5. Sebastian Deja, 10. Rafal Wodniok, 27. Pawel Dachowski, 14. Konrad Rybak, 17. Dawid Marek

(II polowa) 22. Jakub Abramowicz - 21. Adam Orlowicz, 9. Mateusz Zubrzycki, 20. Arkadiusz Rys, 4. Lukasz Ganowicz - 24. Rafal Niziolek, 5. Sebastian Deja, 8. Michal Glanowski, 26. Krzysztof Kaczmarek - 7. Paschal Ekwueme, 18. Adam Deja

Widzów: około 100