Piast - ŁKS 4-0. Pewne zwycięstwo!

10
maj

W piątkowym spotkaniu 32. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał na swoim stadionie z ŁKS-em Łódź 4-0 (0-0). Bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobyli Michael Ameyaw, Kamil Wilczek i Jorge Felix, który dwukrotnie trafił do siatki.

Najważniejsze akcje:
4': Miłosz Szczepański zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale Aleksander Bobek złapał piłkę.
7': Rahil Mammadov wygrał pojedynek główkowy w polu karnym Piasta, ale jego strzał głową był niecelny.
10': Jorge Felix uderzał z powietrza, jednak niecelnie.
27': Dobra próba Michaela Ameyawa! Aleksander Bobek poradził sobie z uderzeniem głową zawodnika Piasta, wybijając piłkę na rzut rożny.

48': Świetne rozpoczęcie drugiej połowy! Patryk Dziczek wrzucił piłkę z auto do Michaela Ameyawa, który zdecydował się na mocny strzał i nie dał szans bramkarzowi gości, wyprowadzając Piasta na prowadzenie! 1-0!
57': Grzegorz Tomasiewicz z uderzeniem z dystansu, ale niestety tuż obok słupka.
71': Niecelne uderzenie Pirulo zza pola karnego.
73': Kamil Wilczek dobił strzał Michaela Ameyawa i podwyższył prowadzenie Piasta! 2-0!
76': Jorge Felix trafił do siatki spokojnym uderzeniem! Hiszpan wykończył kombinacyjną akcję Piasta, podwyższając wynik! 3-0!

81': Serhij Krykun mógł strzelić czwartego gola, ale jego strzał obronił bramkarz ŁKS-u.

88': Szybka kontra Piasta zakończona płaskim strzałem Jorge Felixa. Hiszpan nie dał szans bramkarzowi gości i ustrzelił dublet! 4-0!

Sytuacja kadrowa:
- Trener Aleksandar Vuković dokonał dwóch zmian w podstawowym składzie w porównaniu do ostatniego ligowego spotkania. Podczas #PIAŁKS wyjściowe zestawienie Niebiesko-Czerwonych prezentowało się następująco: w bramce stanął Frantisek Plach. Przed nim zagrała czwórka obrońców Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński i Tomasz Mokwa. W rolę defensywnych pomocników wcielili się Grzegorz Tomasiewicz i Patryk Dziczek. Na skrzydłach ustawieni byli Michael Ameyaw i Jorge Felix, z kolei na "dziesiątce" wystąpił Miłosz Szczepański. Najbardziej wysuniętym zawodnikiem Piasta był natomiast Kamil Wilczek.
- Fabian Piasecki nie zagrał z powodu kontuzji, a Tomas Huk był poobijany po meczu w Kielcach, dlatego sztab zdecydował się, aby Słowak nie był w kadrze meczowej.

Z perspektywy trybun:
- Mecz odbył się na obiekcie Stadionie Miejskim im. Piotra Wieczorka w Gliwicach.