Pogoń - Piast 1-0. Po rzucie karnym

06

W niedzielnym spotkaniu 11. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice przegrał na wyjeździe z Pogonią Szczecin 0-1 (0-0). Niebiesko-Czerwoni stracili gola po rzucie karnym w doliczonym czasie gry.

Najważniejsze akcje:
2': Michał Chrapek zagrywał głową w stronę bramki Pogoni, ale Valentin Cojocaru wyszedł na przedpole i pewnie złapał piłkę.
7': Bardzo dobra akcja skrzydłem Arkadiusza Pyrki zakończona strzałem Miłosza Szczepańskiego, ale bramkarz gospodarzy był dobrze ustawiony i skutecznie interweniował.
28': Vahan Bichakhchyan mocno zza pola karnego, ale Frantisek Plach skutecznie interweniował.
29': Fredri Ulvestad wygrał pojedynek główkowy i uderzył nad bramką.
42': Bardzo dobra sytuacja Jorge Felixa, ale Hiszpan przestrzelił z około szesnastu metrów.

50': Dobre dośrodkowanie Igora Drapińskiego do Macieja Rosołka, ale jego strzał głową był niecelny.
57': Okazja Piasta. Najpierw z powietrza uderzał Andreas Katsantonis, ale został zablokowany, a chwilę później neiceilnie strzelił Michał Chrapek.
70': Bardzo dobra interwencja Frantiska Placha po sprytnym strzale Rafała Kurzawy!
90': Zamieszanie w polu karnym gospodarzy i niestety nie ma gola! Nad bramką uderzał Jorge Felix.

90+7': Sędzia podyktował rzut karny po wideoweryfikacji VAR.... Po piłki podszedł Efthimis Koulouris, który przegrał pojedynek z Frantiskiem Plachem, ale chwilę później dobił swój rzut karny i wbił piłkę do siatki - 1-0.

Sytuacja kadrowa:
- Trener Aleksandar Vuković dokonał trzech zmian w porównaniu do poprzedniego ligowego spotkania. Podczas #POGPIA wyjściowe zestawienie Niebiesko-Czerwonych prezentowało się następująco: w bramce stanął Frantisek Plach. Przed nim zagrała czwórka obrońców Arkadiusz Pyrka, Tomas Huk, Jakub Czerwiński i Igor Drapiński. W rolę defensywnych pomocników wcielili się Grzegorz Tomasiewicz i Michał Chrapek. Na skrzydłach zagrali Jorge Felix i Maciej Rosołek, a na "dziesiątce" ustawiony był Miłosz Szczepański. Najbardziej wysuniętym zawodnikiem Piasta był natomiast Andreas Katsantonis.
- Patryk Dziczek, Filip Karbowy i Tihomir Kostadinov nie zagrali z powodu urazów.

Z perspektywy trybun:
- Mecz odbył się na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera w Szczecinie, mieszczącym sie przy ul. Karłowicza 28.
- Na trybunach pojawiła się grupa kibiców Niebiesk0-Czerwonych.

- Damian Kądzior rozegrał 100. mecz w barwach Piasta Gliwice.