U-21: Czwarta wygrana z rzędu

28

W środowym spotkaniu 6. kolejki IV ligi "I liga śląska - Interhall" Piast II Gliwice wygrał na swoim stadionie z Polonią Łaziska Górne 2-1 (2-0). Dwie bramki dla rezerw Niebiesko-Czerwonych zdobył Piotr Urbański.

Podopieczni Macieja Szmatiuka wygrali swój czwarty mecz z rzędu. Tym razem rezerwy Piasta pokonały na stadionie przy ulicy Robotniczej Polonię Łaziska Górne. To spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla Niebiesko-Czerwonych, którzy już w 5. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Piotra Urbańskiego, któremu asystował Szczepan Mucha. Już w 19. minucie rywalizacji Urbański wykorzystał podanie Justina Daniela i podwoił swój dorobek strzelecki. Po tym trafieniu Gliwiczanie mogli grać spokojniej, kontrolując przebieg gry. Wynik uległ zmianie dopiero w drugiej połowie, kiedy to do siatki trafił Bartosz Rutkowski, zmniejszając stratę gości. To był ostatni gol w tym spotkaniu.

Dzięki wygranej Piast II Gliwice awansował na drugie miejsce w tabeli IV ligi "I liga śląska - Interhall". Podopieczni Macieja Szmatiuka zdobyli do tej pory 13 punktów, a w następnej serii gier zagrają na wyjeździe z Podbeskidziem II Bielsko-Biała.