VI Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich 2014

21
maj

Z okazji VI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich 2014, na bocznym boisku na Stadionie Miejskim w Gliwicach, zorganizowany został uczniowski turniej piłki nożnej.

W zawodach wzięło udział placówek z naszego miasta. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 5, tuż za nią uplasowała się druża reprezentująca SP nr 28, a na najniższym stopniu podium stanęli uczniowie z gliwickiej "10".

- Uważam, że jest to bardzo ciekawa inicjatywa, mamy na widoku stadion Piasta Gliwice i chłopcy mogą poczuć atmosferę prawdziwej piłki. Ja i moi podopieczni jesteśmy bardzo zadowoleni z tego eventu, oby więcej takich w Gliwicach – mówił Mariusz Ważny, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 5.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Maciej Brzozowski, najlepszym bramkarzem Jakub Tracz, a królem strzelców Kacper Pietrowicz.

Na zakończenie zmagań, wszystkim zespołom, oraz najlepszym piłkarzom, nagrody i puchary wręczyli Radek Murawski,  Bartek Szeliga, Jakub Freitag oraz Olivier Łuszcz.