Damian Kądzior w jedenastce 15. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy!

14

W miniony weekend Niebiesko-Czerwoni zremisowali z ŁKS-em Łódź 3-3 po bardzo emocjonującym spotkaniu. Dobra postawa Damiana Kądziora w tym meczu została wyróżniona miejscem w jedenastce 15. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy.

W sobotnim spotkaniu Piast Gliwice zremisował z ŁKS-em Łódź 3-3. W pierwszej połowie drużyna Aleksandara Vukovicia grała koncertowo i po 38 minutach prowadziła już 3-0. Jedną z czołowych postaci w ofensywie Piasta Gliwice był Damian Kądzior, który spędził na boisku pełne 90 minut i przebiegł prawie 12 km. 31-latek otworzył wynik meczu już w 10. minucie i tym samym zaliczył swoje premierowe trafienie w tym sezonie. Kilka minut później popisał się doskonałym dośrodkowaniem z rzutu wolnego, które sfinalizował Ariel Mosór. Pod koniec pierwszej połowy na 3-0 podwyższył Michael Ameyaw po asyście Jorge Felixa.

W ubiegłym sezonie skrzydłowy Piasta mógł pochwalić się trzema wyróżnieniami w jedenastce kolejki. W obecnych rozgrywkach znalazł się po raz pierwszych wśród najlepszych zawodników minionej serii gier.