Jorge Felix i Michael Ameyaw w jedenastce 32. kolejki PKO BP Ekstraklasy

14
maj

Jorge Felix i Michael Ameyaw zostali wyróżnieni za swoją postawę w piątkowym meczu z ŁKS-em Łódź i znaleźli się w jedenastce 32. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy. Podopieczni Aleksandara Vukovicia wygrali ten mecz 4-0.

W piątkowym meczu Piasta Gliwice z ŁKS-em Łódź, które zainaugurowało zmagania w 32. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy pierwsze trafienia padły w drugiej części spotkania. Przed przerwą podopieczni Aleksandara Vukovicia dobrze odpierali ataki drużyny z Łodzi. Mieli swoje sytuacje po strzałach Kamila Wilczka i Michaela Ameyawa, ale piłka ostatecznie nie znalazła drogi do siatki. Ta sztuka udała się chwilę po gwizdku sędziego rozpoczynającym drugą część spotkania. Jorge Felix dobrze znalazł się w polu karnym i przedłużył głową wyrzut z autu Patryka Dziczka. Piłka trafiła pod nogi Michaela Ameyawa, który w 48. minucie silnym strzałem z bliska pokonał Aleksandra Bobka. ŁKS starał się odpowiedzieć, ale w 73. minucie Niebiesko-Czerwoni zadali kolejny cios. Michael Ameyaw oddał strzał z dystansu, który został sparowany przez bramkarza ŁKS-u do boku, a tam czujnie czekał na piłkę Kamil Wilczek i dobił ją do pustej bramki. Trzy minut później było już 3-0! Serhij Krykun dośrodkował piłkę w pole karne do Tihomira Kostadinova, który zgrał ją do Jorge Felixowi. Hiszpan oddał strzał z pierwszej piłki i pokonał golkipera z Łodzi. Pod koniec meczu Niebiesko-Czerwoni wyprowadzili kontratak, który zakończył się kolejnym trafieniem. Tym razem asystę zaliczył Serhij Krykun, a dublet zanotował Jorge Felix.

Dla Michaela Ameyawa było to piąte trafienie w sezonie. Skrzydłowy Piasta spędził na boisku pełne 90 minut i był jednym z najbardziej aktywnych graczy na boisku. Przebiegł łącznie 10,63 km. Michael znalazł się po raz pierwszy w jedenastce kolejki w tym sezonie.

Jorge Felix w starciu z ŁKS-em zdobył dwie bramki i zaliczył jedną asystę. Przebywał na boisku przez 90 minut i przebiegł najwięcej z całej drużyny Piasta - 10,84 km. Ostatnie tygodnie są bardzo udane dla Hiszpana. Efektem tego jest kolejne wyróżnienie w jedenastce kolejki. Ostatnio znalazł się wśród najlepszych graczy 29. serii gier. Jego całkowity dorobek w tym sezonie to siedem trafień i dziewięć asyst.