Michał Chrapek w jedenastce 17. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy!

14

W niedzielne popołudnie na zakończenie rundy jesiennej piłkarze Piasta Gliwice wygrali na wyjeździe z Lechią Gdańsk 3-1. Spory udział w uzyskaniu korzystnego wyniku, a co za tym idzie, zdobyciu ważnych trzech punktów przez Niebiesko-Czerwonych miał Michał Chrapek. Pomocnik za swoją dobrą dyspozycję w tym spotkaniu otrzymał wyróżnienie i trafił do jedenastki 17. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Rywalizacja Piasta Gliwice z Lechią Gdańsk obarczona była dużym ciężarem. Obie drużyny walczyły o bezpieczne miejsce w tabeli nad strefą spadkową i nieco lepsze nastroje przed zimową przerwą w rozgrywkach. Niebiesko-Czerwoni, choć długo czekali na ligowe zwycięstwo, w końcu dopięli swego i zgarnęli komplet punktów, co pozwoliło im także wyprzedzić Lechistów.

Gliwiczanie zawdzięczają swój sukces przede wszystkim wysokiej skuteczności. Podopieczni Aleksandara Vukovicia oddali w niedzielne popołudnie cztery celne strzały, a trzy z nich oznaczały bramkę. Niewątpliwie na słowa uznania po tym spotkaniu zapracował Michał Chrapek, który był "uwikłany" we wszystkie trafienia Piasta w starciu z Lechią. Najpierw pod koniec pierwszej połowy pomocnik oddał mocny strzał na bramkę Kuciaka, piłka najpierw odbiła się od poprzeczki, a następnie od pleców interweniującego bramkarza. Trochę szczęścia dopisało gościom z Gliwic, ale decyzja o strzale dała temu początek.

W drugiej odsłonie tego meczu Michał Chrapek nie spuszczał z tonu i w akcji z 58. minuty stara ł się dogrywać do wybiegającego Damiana Kądziora. Strzału nie oddał, gdyż był zatrzymywany w sposób nieprzepisowy i Niebiesko-Czerwoni mieli rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Patryk Dziczek. Kiedy już sekundy dzieliły widzów od zakończenia spotkania, przy stanie 2-1 dla Piasta, Michał Chrapek doczekał się swojej autorskiej bramki. Dopadł do wybijanej piłki w polu karnym Lechii, wymanewrował dwóch obrońców i posłał piłkę obok bezradnego Kuciaka, stawiając kropkę nad "i". Dla 30-letniego pomocnika było to pierwsze trafienie w lidze i od razu poskutkowała indywidualnym wyróżnieniem za solidny wkład w zwycięstwo w 17. kolejce.

Michał Chrapek pracował bardzo ciężko, był drugim zawodnikiem z największym pokonanym dystansem na boisku (blisko 12 kilometrów). Ta praca została zauważona i doceniona. Gratulujemy i życzymy kolejnych dobrych występów w barwach Piasta!