Pełny mecz Ariela Mosóra w reprezentacji Polski U-21

17

Polska reprezentacja z Arielem Mosórem w składzie przegrała z Chorwacją 1-3. Na bramkę Filipa Szymczaka i prowadzenie Polaków w pierwszej połowie odpowiedział dwoma golami Stip Biuk. Wynik ustalił w końcowych minutach Mario Lubicić.

W czwartkowy wieczór w chorwackiej miejscowości Puli reprezentacja Polski do lat 21 zmierzyła się towarzysko z Chorwacją. Od pierwszej minuty na boisku w tym spotkaniu wystąpił Ariel Mosór. Obrońca gliwickiego Piasta wraz z kolegami formacji defensywnej mieli sporo pracy, bo aktywnie i bardzo sprawnie swoje akcje rozgrywali gospodarze.

Początek meczu ułożył się idealnie dla podopiecznych Michała Probierza, dla którego było to trzecie spotkanie w roli selekcjonera polskiej młodzieżówki. Agresja i determinacja przyniosły skutek Biało-Czerwonym w 20. minucie i po akcji dwójki Lechitów - Filipa Marchwińskiego i Filipa Szymczaka - ten ostatni otworzył wynik tej rywalizacji.

Niestety, Chorwaci, którzy byli faworytem tego meczu zdołali najpierw wyrównać, a w ostatniej minucie pierwszej odsłony także wyjść na prowadzenie. W obu sytuacjach dużymi umiejętnościami technicznymi popisał się Stip Biuk. Wiele dośrodkowań w polskie pole karne padało łupem defensywy, w szeregach której występował Ariel Mosór. Poza interwencjami w obronie stoper Piasta Gliwice popisał się kilkoma podaniami otwierającymi, które napędzały akcje naszej reprezentacji.

W drugiej części wynik długo nie ulegał zmianie. Biało-Czerwoni starali się doprowadzić do wyrównania, ale nie mieli ku temu zbyt wielu szans. Najbliżej był Jan Biegański na kwadrans przed końcem, kiedy to Polacy mieli rzut wolny w bliskiej odległości od pola karnego Chorwatów. Im bliżej końca spotkania towarzyskiego, tym łatwiej Chorwacja wychodziła z groźnymi kontratakami, lecz zbytnia nonszalancja nie pozwalała gospodarzom wykorzystać dogodnych okazji. Dopięli jednak swego w 89. minucie gry, a do siatki Kacpra Bieszczada
trafił Mario Lubicić.

Dla Polaków starcie z Chorwatami, przygotowującymi się do mistrzostw Europy U-21 w 2023 roku, to dobra okazja i dobry sprawdzian własnych umiejętności. Pełne 90 minut Ariela Mosóra w tym spotkaniu to także duży kapitał na przyszłość dla tego zawodnika.