Piast - Ferencvaros 1-2. Solidny sparing

18
sty

W pierwszym meczu kontrolnym podczas zgrupowania w Hiszpanii Piast Gliwice przegrał z Ferencvarosi TC 1-2 (0-2). Bramkę dla Niebiesko-Czerwonych zdobył Jorge Felix, który skutecznie wykorzystał rzut karny.

4': Szybka akcja lewą stroną węgierskiego zespołu. Eldar Civić przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i dograł w pole karne do Stjepana Loncara, który uderzył bez przyjęcia i otworzył wynik rywalizacji - 0-1.
11': Grzegorz Tomasiewicz próbował uderzać zza pola karnego, ale niestety nie trafił w światło bramki.
18': Kolejny raz z dystansu próbował Grzegorz Tomasiewicz, ale tym razem nad bramką.
27': Damian Kądzior zszedł do środka i oddał strzał zza linii pola karnego, ale uderzył nad bramką.
33': Stjepan Loncar uderzył z okolicy szesnastego metra i nie dał szans na skuteczną Frantiskowi Plachowi na skuteczną interwencję - 0-2.
37': Damian Kądzior uderzał zza pola karnego, ale prosto w ręce bramkarza.
45': Kolejne uderzenie z dystansu. Tym razem próbował Habib Maiga, ale obok bramki.

52': Filip Karbowy przejął piłkę tuż przed polem karnym rywali i ddał strzał, ale trafił w słupek. Było naprawdę blisko.
60' Dobra akcja Piasta zakończona mocnym strzałem Serhija Krykuna. Skrzydłowy próbował pokonać bramkarza, ale wywalczył jedynie rzut rożny.
62': Dobre dośrodkowanie w pole karne, ale Giorgi Kharaishvili udzerzył nad bramką.
67': Serhij Krykun wbiegł w pole karne i posłał płaski strzał na bramkę, który został jednak obroniony przez bramkarza.
94': Jorge Felix pewnie wykorzystał rzut karny po faulu na Marcelu Bykowskim - 1-2!
97': To mogło być wyrównanie. Dobra akcja Piasta, ale strzał Piotra Liszewskiego został zablokowany.

Z perspektywy kibica
- Spotkanie Piasta z Ferencvarosi TC został rozegrany na boisku przy Estadio Olimpico Camilo Cano w miejscowiści La Nucia.
- Dla Niebiesko-Czerwonych był to pierwszy sparing podczas przygotowąń do rundy wiosennej.
- Mecz rozegrano w formacie 2 x 50 minut.
- Transmisja z tego meczu została przeprowadzona na #PiastGliwiceTV w serwisie YouTube.
- W kolejnym meczu kontrolnym podopieczni Aleksandara Vukovicia zagrają z Krywbasem Krzywy Róg. To spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę, 21 stycznia o godzinie 16:00.

___________________________
Piast Gliwice - Ferencvarosi TC 1-2 (0-2)
0-1 - Loncar, 4. min.
0-2 - Loncar, 33. min.
1-2 - Felix, 94. min. (k.).

Piast (I połowa): Plach - Pyrka, Mosór, Huk, Mokwa - Tomasiewicz, Chrapek - Kądzior, Szczepański, Ameyaw - Wilczek. (II połowa): Szymański - Liszewski, Munoz, Czerwiński, Holubek - Hateley, Karbowy - Krykun, Felix, Kostadinov - Urbański (78. Bykowski).

Ferencvaros (skład wyjściowy): A. Varga - Botka, Cisse, Aaneba, Civić - Maiga - Sz. Szabo, Loncar, Abu Fani - Marquinhos - Pesics.

Żółta kartka: Abena.