Polonia - Piast 1-2. Pierwszy sparing na plus

22
cze

W sobotnim sparingu Piast Gliwice wygrał z Polonią Bytom 2-1 (0-1). Bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobyli Jorge Felix i Michał Kaput.

Najważniejsze wydarzenia:
5': Grzegorz Tomasiewicz uderzył z dystansu, ale bramkarz Polonii nie miał problemów ze złapaniem piłki.
12': Dobra akcja Piasta. Serhij Krykun zagrał do Piotra Urbańskiego, który ograł obrońcę i próbował pokonać bramkarza gospodarzy. Ten nie dał się jednak zaskoczyć i wybił piłkę na rzut rożny.
16': Patryk Dziczek dośrodkował do Piotra Urbańskiego, a ten zgrał do Damiana Kądziora, który oddał niecelny strzał. To była dobra sytuacja Niebiesko-Czerwonych.
23': Dośrodkowanie Filipa Żagla w pole karne Piasta. Kamil Wojtyra zdołał zmienić tor lotu piłki i trafił do siatki, zaskakując Karola Szymańskiego - 1-0.
28': Druga szansa dla gospodarzy. Lucjan Zieliński wbiegłw pole karne, ale jego strzał był niecelny. Zawodnik Polonii trafił w boczną siatkę.
29': Szybka odpowiedź Piasta. Serhij Krykun zdecydował się na uderzenie z pola karnego, ale także trafił w boczną siatkę.
32': Dobre uderzenie głową Jakuba Czerwińskiego, ale jeden z obrońców zdołał wybić piłkę z linii bramkowej.
34': Miguel Munoz znalazł się w dobrej sytuacji, ale nie trafił w światło bramki po uderzeniu głową.

48': Mocne uderzenie Jorge Felixa z ostrego kąta i jest wyrównanie. Hiszpan trafił tuż pod poprzeczką! 1-1!
77': Dobre dośrodkowanie Oskara Leśniaka do Michała Kaputa. Pomocnik Piasta zdecydował się na mocne uderzenie i pokonał bramkarza Polonii! 1-2!

- Mecz został rozegrany na stadionie im. Edwarda Szymkowiaka w Bytomiu.
- Transmisja z tego spotkania była przeprowadzona na kanale #PiastGliwiceTV w serwisie YouTube.
- Dla Piasta był to pierwszy sparing w letnik okresie przygotowawczym.

___________________________
Polonia Bytom - Piast Gliwice 1-2 (1-0)
1-0 - Wojtyra, 23. min.
1-1 - Felix, 48. min.
1-2 - Kaput, 81. min.

Polonia (skład wyjściowy): Zaw. Testowany - Konieczny, Piekarski, Zaw. Testowany, Zieliński, Ściślak, Gajda, Zaw. Testowany, Żagiel, Andrzejczak, Wojtyra.

Piast (I połowa): Szymański - Liszewski, Munoz, Czerwiński, Mokwa - Dziczek, Tomasiewicz - Kądzior, Szczepański, Krykun - Urbański. (II połowa): Jelonek (77. Rychta) - Pyrka, Munoz, Huk, Leśniak - Kaput, Karbowy - Ameyaw, Chrapek, Felix - Piasecki.