Reprezentacyjne podsumowanie występów Niebiesko-Czerwonych

24

Czterech reprezentantów kraju, trzech w kadrach młodzieżowych Biało-Czerwonych oraz Rauno Sappinen, który występuje w seniorskiej drużynie narodowej Estonii. Podsumowujemy zaangażowanie i działania zawodników Piasta, którzy przed startem mistrzostw świata zaliczyli kolejne cenne minuty, zbierając reprezentacyjne doświadczenie.

Pięć meczów towarzyskich, czterech piłkarzy Piasta powołanych na listopadowe zgrupowania reprezentacji narodowych i ich łączny udział to 375 minut na placu gry.

Rauno Sappinen po zakończeniu zmagań w PKO Bank Polski Ekstraklasy w rundzie jesiennej został powołany na zgrupowanie oraz mecze ramach Pucharu Bałtyckiego. Pierwszym rywalem turnieju towarzyskiego, w którym brały udział cztery kraje, była Łotwa. W regulaminowym czasie gry padł remis 1-1, ale w rzutach karnych skuteczniejsi byli Łotysze. Napastnik Piasta rozegrał 66 minut w tym spotkaniu. W meczu o trzecie miejsce Estonia rywalizowała z Litwą, a Sappinen ponownie wyszedł w wyjściowym składzie swojej reprezentacji. Występ zakończył w 84. minucie gry.

W listopadzie Polska do lat 20 miała w planach rozegrać jedno spotkanie w ramach Elite League. Podopiecznym Miłosza Stępińskiego przyszło się mierzyć z rówieśnikami z Rumunii. Wśród powołanych było dwóch piłkarzy gliwickiego Piasta. Był to Arkadiusz Pyrka, który miał już na swoim koncie siedem gier w tej kategorii wiekowej. Młody pomocnik gliwiczan przeciwko Rumunom zagrał od pierwszej minuty i został zmieniony w przerwie. Drugim zawodnikiem Piasta powołanym na to spotkanie był Gabriel Kirejczyk. Dobre występy w klubie poskutkowały obecnością wśród powołanych, a także szansą debiutu w narodowych barwach. Ten stał się faktem, bo napastnik Niebiesko-Czerwonych zameldował się na boisku w 64 minucie rywalizacji.

Ostatnim graczem i reprezentacją w naszym podsumowaniu jest Ariel Mosór, który dołożył dwa kolejne występy w kadrze Polski do lat 21. Selekcjoner Michał Probierz w obu meczach towarzyskim postawił na stopera Piasta posyłając go w bój od pierwszej minuty spotkań z Chorwacją i Turcją. W pierwszym przypadku obrońca rozegrał pełny mecz, przeciwko Turcji U-21 został zmieniony po nieco ponad godzinie gry.